Organization Calendar (Mt Brydges Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevDec 09, 2018-Dec 22, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 09Dec 10Dec 11Dec 12Dec 13Dec 14Dec 15
Peewee Rep - Andy Passero Memorial Tournament (8210)
Atom Rep - Andy Passero Memorial Tournament (8210)
Midget Gold - Lasalle Sabres Hometown Heroes HL/LL Tournament (8557)
Midget AE - Irish South Bend Cup Tournament Series
Bantam Blue - Lasalle Sabres Hometown Heroes HL/LL Tournament (8557)
Atom Blue - Richard Vollmer Memorial LL Tournament (8106)
Bantam Gold - Lasalle Sabres Hometown Heroes HL/LL Tournament (8557)
Midget Blue - Max Partlo Memorial Midget LL/HL Tournament (8464)
Peewee Gold - Mark Woodley/Len Hoskins Memorial Tournament (8382)
Tyke White & Tyke Orange
7:15 AM-8:15 AM
Cross-Ice Practice
Tyke Green
7:15 AM-8:15 AM
Cross-Ice Practice
Junior IP Red & Junior IP White
8:15 AM-9:15 AM
Cross-Ice Practice
Junior IP Blue & Junior IP Green
8:15 AM-9:15 AM
Cross-Ice Practice
Senior IP Black & Senior IP Gold
9:15 AM-10:15 AM
Cross-Ice Practice
Peewee Rep
9:45 AM
@ Caledonia Thunder
Fort Erie
Novice Gold
10:30 AM
@ Port Stanley Jr. Sailors
Port Stanley [NA095]
Atom Red
11:00 AM-12:00 PM
vs. Dorchester Dragons 3
Bantam AE
12:05 PM-1:30 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Peewee Rep
3:00 PM-4:15 PM
vs. Lucan Gold
Fort Erie
Peewee Red
4:00 PM
@ Lambeth Lancers 1
Lambeth [PB051]
Peewee AE
4:10 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [PAE112]
Bantam Rep
5:10 PM
@ Mooretown Jr. Flags
Peewee Gold
6:00 PM
@ Thamesford Attack
Thamesford [PA165]
Tyke Blue & Tyke Gold
6:00 PM-7:00 PM
Cross-Ice Practice
Tyke Red
6:00 PM-7:00 PM
Cross-Ice Practice
Novice Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Atom Gold & Novice Blue
6:45 PM-8:15 PM
Shared Practice
Midget Rep
8:15 PM-9:45 PM
Practice
Atom AE
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee Gold
4:15 PM-5:15 PM
Practice
Tyke Blue & Tyke Gold
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Tyke Red
5:00 PM-6:00 PM
Cross-Ice Practice
Peewee AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Blue
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-8:05 PM
vs. Wallaceburg Lakers
Bantam Gold
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam Rep
8:05 PM-9:30 PM
vs. Wallaceburg Lakers
Midget Blue
8:30 PM
@ East Lambton Eagles
Alvinston [MB066]
Midget Gold
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget Rep
9:30 PM-11:00 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Atom Rep
4:15 PM-5:15 PM
Practice
Novice Blue & Novice Gold
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Blue & Atom Gold
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom Red
6:00 PM-7:00 PM
vs. Atom White
Peewee Rep
7:05 PM-8:20 PM
vs. Wallaceburg Lakers
Midget AE
8:20 PM-9:30 PM
Practice
Novice Rep
4:15 PM-5:15 PM
Practice
Bantam AE
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Peewee Rep
4:15 PM-5:15 PM
Practice
Peewee Gold
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Goalie Development Program
5:15 PM-6:15 PM
Tyke - Atom
Bantam Gold
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee AE
7:00 PM-8:15 PM
vs. Ilderton Jets
Midget Rep
8:15 PM-9:30 PM
Practice
Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Red & Peewee Blue
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Novice Blue
6:00 PM
@ Strathroy Jr. Rockets Red
All Teams
6:00 PM-7:00 PM
SKATE with SANTA
Atom White
6:15 PM
@ Lambton Shores Predators Red
Thedford [AA081]
Bantam Blue
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom Red
7:15 PM
@ Lambton Shores Predators Black
Thedford [AA067]
Midget Blue
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Midget AE
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Mites
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Atom Blue
8:15 AM-9:15 AM
Practice
Senior IP Black & Senior IP Gold
9:00 AM-10:00 AM
Cross-Ice Practice
Tyke Green
9:00 AM
@ Lucan Irish Green
Lucan [T2347]
Peewee Rep
9:15 AM-10:45 AM
Practice
Junior IP Blue & Junior IP Green
10:00 AM-11:00 AM
Cross-Ice Game
Junior IP Red & Junior IP White
10:00 AM-11:00 AM
Cross-Ice Game
Bantam Rep
10:45 AM-12:15 PM
Practice
Tyke Gold
11:00 AM-12:00 PM
vs. St. Thomas Jr Stars 1
Tyke Red
11:00 AM
@ East Lambton Eagles
Watford [T3013]
Tyke Orange
11:00 AM
@ East Lambton Eagles
Watford [T3022]
Tyke Blue
11:00 AM-12:00 PM
vs. St. Thomas Jr Stars 2
Tyke White
12:00 PM-1:00 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets Blue
Novice Rep
12:00 PM
@ Mooretown Jr. Flags
Peewee Gold
12:00 PM
@ South Kent Lightning
Atom White & Atom Red
1:00 PM-2:40 PM
Shared Practice
Atom Rep
2:00 PM
@ Sarnia Jr. Sting
Midget Blue
2:40 PM-4:05 PM
vs. Dorchester Dragons 1
Peewee AE
3:00 PM
@ St. Thomas Jr Stars
Novice Blue
3:00 PM
@ Lambton Shores Predators
Novice Gold
4:05 PM-5:05 PM
vs. Lambeth Lancers
Peewee Blue
4:50 PM
@ Lucan Irish
Lucan [PB069]
Atom Gold
5:05 PM-6:05 PM
vs. Aylmer Flames Black
Bantam Blue
6:00 PM
@ Lucan Irish
Lucan [BA060]
Atom AE
6:00 PM
@ Lambeth Lancers
Lambeth [AAE88]
Peewee Gold
6:00 PM-7:10 PM
vs. East Lambton
Peewee Red
6:05 PM-7:15 PM
vs. Strathroy Jr Rockets Blue
Bantam Gold
7:15 PM-8:35 PM
vs. Lambeth Lancers
Midget AE
7:30 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [MAE21]
Bantam AE
8:15 PM
@ Lambeth Lancers
Lambeth [BAE63]
Midget Gold
8:35 PM-10:00 PM
vs. Belmont Rangers
Dec 16Dec 17Dec 18Dec 19Dec 20Dec 21Dec 22
Peewee Gold - Mark Woodley/Len Hoskins Memorial Tournament (8382)
Peewee Red - Arthur Peewee LL Tournament (8326)
Junior IP Red & Junior IP White
7:15 AM-8:15 AM
Cross-Ice Practice
Senior IP Black
8:00 AM
@ Lambeth Lancers
Senior IP Gold
8:00 AM
@ Lambeth Lancers
Tyke Orange
8:15 AM-9:15 AM
Cross-Ice Practice
Tyke Blue & Tyke Gold
8:15 AM-9:15 AM
Cross-Ice Practice
Junior IP Blue & Junior IP Green
9:15 AM-10:15 AM
Cross-Ice Practice
Atom AE
11:00 AM-12:05 PM
vs. St. Marys Rock
Novice Rep
12:05 PM-1:10 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
Atom Blue
1:45 PM
@ Aylmer Flames Black
Tyke White
4:00 PM
@ Lambton Shores Predators White
Tyke Green
4:00 PM
@ Lambton Shores Predators Black
Bantam AE
5:45 PM
@ St. Thomas Jr Stars
Atom White
6:00 PM-7:00 PM
vs. Atom Red
Midget Gold
6:00 PM
@ Lucan Irish
Lucan [MA068]
Peewee Blue
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
6:45 PM-8:15 PM
Practice
Bantam Gold
7:00 PM-8:20 PM
vs. St. Marys Rock
Midget Rep
8:15 PM-9:45 PM
Practice
Midget AE
8:30 PM-10:00 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Atom AE
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee Rep
4:15 PM-5:15 PM
Practice
Tyke Red
5:00 PM-6:00 PM
Cross-Ice Practice
Tyke White & Tyke Green
5:00 PM-6:00 PM
Cross-Ice Practice
Peewee AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Blue
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-8:05 PM
vs. Oakridge Aeros
Bantam Gold
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam Rep
8:05 PM-9:30 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Midget Blue
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget Rep
9:30 PM-11:00 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Atom Rep
4:15 PM-5:15 PM
Practice
Novice Blue & Novice Gold
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Red & Atom White
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:05 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Peewee Rep
7:05 PM-8:20 PM
vs. Oakridge Aeros
Midget AE
8:20 PM-9:30 PM
Practice
Atom AE
4:15 PM-5:15 PM
Practice
Peewee Rep
6:30 PM
@ South Huron Sabres
Novice Rep
7:00 PM
@ Lambeth Lancers
Lambeth [N180]
Bantam AE
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Peewee Rep
4:15 PM-5:15 PM
Practice
Bantam Blue
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Goalie Development Program
5:15 PM-6:15 PM
Atom - Midget
Bantam Rep
5:30 PM-6:50 PM
Practice
Peewee Gold
6:50 PM-8:00 PM
vs. Aylmer Flames Black
Midget Gold
7:00 PM
@ North Middlesex Jr. Stars Blue
Midget Rep
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Atom Blue & Atom Gold
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Blue & Novice Gold
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Peewee Blue
6:00 PM
@ Belmont Rangers
Belmont [PB005]
Atom AE
6:45 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Bantam Blue
7:00 PM
@ Port Stanley Jr. Sailors 1
Port Stanley [BA104]
Atom Red & Atom White
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Peewee Red
7:00 PM-8:15 PM
Practice
Bantam Rep
8:15 PM
@ Lambeth Lancers
Lambeth [B165]
Peewee Gold
8:15 PM-9:30 PM
Practice
Midget AE
9:05 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Midget Rep
9:30 PM
@ Lambeth Lancers
Lambeth [M158]
Midget Gold
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Mites
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Atom White
8:15 AM-9:15 AM
Practice
Junior IP Blue & Junior IP Green
9:00 AM-10:00 AM
Cross-Ice Game
Junior IP Red & Junior IP White
9:00 AM-10:00 AM
Cross-Ice Game
Peewee AE
9:15 AM-10:15 AM
Practice
Senior IP Black
10:00 AM-11:00 AM
vs. Strathroy Jr Rockets
Tri Township Arena [Cross-Ice Game]
Senior IP Gold
10:00 AM-11:00 AM
vs. Strathroy Jr Rockets
Tri Township Arena [Cross-Ice Game]
Bantam AE
10:15 AM-11:15 AM
Practice
Tyke Green
11:00 AM-12:00 PM
vs. Tyke Orange
Tyke Red
11:00 AM-12:00 PM
vs. Tyke White
Bantam Blue
11:15 AM-12:15 PM
Practice
Novice Gold
11:45 AM
@ St. Thomas Jr Stars White
Tyke Blue
12:00 PM-1:00 PM
vs. Lambeth Lancers Maroon
Tyke Gold
12:00 PM-1:00 PM
vs. Lambeth Lancers Maroon
Novice Rep
12:45 PM
@ Belmont Rangers
Belmont [N187]
Novice Blue
1:00 PM-2:00 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors
Peewee Red
1:00 PM
@ Dorchester Dragons 1
Atom Gold
1:30 PM
@ North Middlesex Jr. Stars 1
Atom AE
1:45 PM
@ St. Thomas Jr Stars
Atom Rep
1:45 PM
@ Belmont Rangers
Belmont [A156]
Atom Blue
2:00 PM-3:00 PM
vs. East Lambton Eagles White
Peewee Rep
2:45 PM
@ Belmont Rangers
Belmont [P147]
Atom Red
3:00 PM-4:00 PM
vs. Dorchester Dragons 2
Peewee Blue
4:00 PM-5:10 PM
vs. South Huron Sabres
Midget AE
4:30 PM
@ West Lorne Comets
Bantam Gold
5:10 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Rep
5:15 PM
@ Lambton Shores Predators
Midget Blue
6:30 PM-7:55 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets Red
Peewee Gold
7:00 PM
@ Ilderton Jets
Ilderton [PA057]
Midget Gold
7:55 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-10:00 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from mbcougarshockey.ca on Sunday, December 09, 2018 at 9:49 PM